Монтана и Локомотив Горна Оряховица завършиха 1:1 в първи плейоф от плейаутите в Първа лига. Петър Атанасов даде аванс на домакините с попадение в 18-ата минути, а Кифуети възстанови равенството малко по-късно.

Двата тима се захапаха здраво още от началните минути на двубоя.

Монтанци откриха резултата в 18-ата минута, когато вратарят на Локомотив Николай Банков направи безумна грешка като не успя да овладее топката и от нея се възползва Петър Атанасов, който прониза вратата.

Гостите се върнаха бързо в двубоя, когато Кифуети от няколко метра на празна врата изравни резултата в 27-ата минута.

В 32-ата минута Антони Иванов получи добре топката в наказателното поле на гостите, но не успя да нанесе решителен удар към Банков.

Гостите отвърнаха с опасен далачен удар на Узунов, но вратарят на домакините се справи.

В 51-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Дяков получи втори жълт картон за сблъсък с Желев и напусна терена.

Малко по-късно Кифуети пропусна да реализира втория си гол в мача, в останалите минути до края на двубоя гостите бяха по-активният тим, но не успя да спечели двубоя. Все пак Локомотив има предимство, най-вече в психологически план преди реванша, който е в понеделник

Съставите на двата тима:

Монтана: Счекич, Михов, Вияфане, Игуманович, Сар, Иванов, Дяков, Гаджев, Васев, Генов, Атанасов

Локомотив ГО: Банков, Желев, Цонков, Христов, Фиданин, Ндонг, Мадианга, Узунов, Бен Отман, Ндонгала, Кифуети