Отборът на Поморие загуби домакинството си на Локомотив Горна Оряховица на градския стадион в Несебър. Възпитаниците на старши треньорът Малин Орачев отстъпиха с 2:3 в двубой от 13-ия кръг на Втора лига.

Гостите поведоха още във 3-ата минута, когато Георги Колев отблизо засече подаване отдясно. Пет минути по-късно Михаил Минков удвои преднината на железничарите, след като с глава засече центриране от корнер.

През втората част поморийци се вдигнаха и успяха да изравнят. В 64-ата минута Живко Жеков центрира отляво, а Чукалов с глава засече за 1:2. Само 240 секунди по-късно, след центриране от корнер, Тихомир Кънев направи с глава 2:2. Във 79-ата минута Атанас Фиданин бе точен от дузпа за 2:3.

Във 87-ата минута на срещата Милен Танев пропусна да изравни от дузпа.

В следващия кръг Поморие гостува на Струмска слава в Радомир на 31.10. (четвъртък) от 14:30 часа. Локомотив Горна Оряховица гостува на Пирин в Благоевград.