Локомотив Горна Оряховица и Локомотив София завършиха 0:0 в последен мач от 19-ия кръг на Втора лига. Грешната стъпка остави столичани на второ място в класирането, на две точки зад лидера Пирин Благоевград.

Срещата не започна добре за гостите, след като още във 2-ата минута травма получи Григор Долапчиев. Той скочи за висока топка в центъра на терена с Иван Пенев и получи тежък удар в главата. Нападателят на "червено-черните" се строполи на земята с окървавено лице и се наложи намесата на медицинския щаб. Главата му беше бинтована и след четири минути футболистът се завърна в игра.

Малшансът застигна и домакините, които бяха принудени да направят смяна в 14-ата минута. Виктор Митев получи контузия в коляното и бе заменен от Тодор Бакърджиев. Две минути по-късно защитникът Петко Цанков пропусна да изведе Локомотив Горна Оряховица напред в резултата. Той бе забравен в наказателното поле при центриране от фаул и стреля с глава, но не уцели вратата.

Столичани бяха много близо до откриване на резултата в 42-ата минута, когато вратарят Христов бе изненадан директно от ъглов удар, но успя да се намеси и с помощта на Иван Пенев предотвратиха опасността.

Втората част започна с точен удар на Мики Орачев, който пресече подаване в половината на Локомотив Сф, пробяга почти 20 м с топка в краката и шутира, но право във вратаря. В 49-ата минута Диков използва грешка в защитата на домакините, напредна и върна удобна топка към Томислав Павлов. Резервата в тима на гостите стреля без забавяне, но Иван Пенев изби пред голлинията.

Горнооряховци отговориха с удар на Александър Стефанов в 51-ата минута, но топката излезе в аут. Гостите обаче продължиха да натискат и в 61-ата минута на два пъти имаха възможност да вкарат чрез Николай Цветков, но той не уцели вратата от удобни позиции. Две минути по-късно домакините поискаха дузпа след единоборство между Педро Ферари и Бакърджиев, но реферът бе наблизо и не се подведе.

Късметът бе на страната на вратаря Христов в 70-ата минута, когато удар на Николай Цветков от границите на наказателното поле срещна дясната греда. Пак той се озова на стрелкова позиция в 83-ата минута, но са забави и ударът му бе избит в корнер.

ЛОКОМОТИВ ГО - ЛОКОМОТИВ СФ 0:0

Локомотив ГО: 1. Християн Христов, 4. Даниел Стоянов, 6. Румен Гьонов, 18.  Петко Цанков, 22. Димо Атанасов, 83. Иван Пенев, 24.  Петър Чалъков-капитан, 10. Джунейт Яшар, 23. Владислав  Мирчев, 11. Виктор Митев (14 - 19. Тодор Бакърджиев (90 - 27. Янислав Цачев), 31. Александър Стефанов (86 - 99. Иван Славов)

Резерви: 12. Зехнур Чаушев, 66. Звезделин Бончев, 99. Иван Славов, 13. Ивайло Чакалов, 27. Янислав Цачев, 14. Стефан Иванов, 19. Тодор Бакърджиев

Треньор Марин Байчев

Локомотив Сф: 1. Божидар Митрев-капитан, 2. Педро Ферари, 3. Марио Петков, 23. Мартин Василев, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (46 - 10. Томислав Павлов), 89. Матеус Дуарте, 8. Николай Цветков, 14. Валентин Николов (73 - 11. Георги Бабалиев), 18. Светослав  Диков, 45. Григор Долапчиев (46 - 30. Калоян Стефанов)

Резерви: 1. Цветомир Витков, 11. Георги Бабалиев, 16. Денис Стефанов, 30. Калоян Стефанов, 15. Лука Иванов, 10. Томислав Павлов, 77. Мартин Стоилов