Отборът на Лудогорец II се наложи с 4:0 над Локомотив Горна Оряховица в контролна среща. Попаденията за "зелените" бяха дело на Цветослав Петров, Владислав Найденов, Станислав Вълчев и Кристиан Райчев. Спарингът бе изгледан на живо от треньора на А отбора на "орлите" - Валдас Дамбраускас.

Първата част ни предложи изключително зрелище. Десет минути след първия съдийски сигнал Лудогорец II бе на косъм от откриването на резултата, но ударът на Петър Караангелов нацели гредата. Секунди по-късно Георги Чукалов също опита своя шанс, но стражът на Локо улови.

След около половин час игра Лудогорец II получи правото да изпълнява дузпа след нарушение срещу Илкер Будинов. Изпълнението на Цветослав Петров от бялата точка бе безкомпромисно и малките "орли" поведоха в резултата.

В 40-ата минута съдията отсъди нова дузпа за "зелените". Този път стражът на Локо излезе неразчетено и извърши нарушение. Даниел Стоянов възропта срещу решението на рефера, но получи директен червен картон за реакцията си. При изпълнението Бранимир Костадинов пропусна от бялата точка и резултатът се запази.

След час игра Виктор Митев отправи удар, но за негово нещастие топката отново срещна гредата. Малко по-късно "орлите" все пак удвоиха аванса си. Владислав Найденов получи перфектен пас от Георги Чукалов и изпрати кълбото право в мрежата на Християн Христов.

В 82-ата минута Локо получи шанс да промени резултата, но не произлезе нищо опасно за "орлите", тъй като топката се отби в стената. Три минути по-късно влезлият от пейката Станислав Вълчев направи резултата класически за "зелените", а веднага след това последва нов гол - този път с автор Кристиан Райчев.

Така Лудогорец II постигна пети пореден успех по време на зимната си подготовка, а Локо ГО остава с една-единствена победа по време на паузата.

Лудогорец II - Локо ГО  КР 4:0
1:0 Цветослав Петров (д.) 33'
2:0 Владислав Найденов 62'
3:0 Станислав Вълчев 85'
4:0 Кристиан Райчев 87'

СЪСТАВИТЕ:

Лудогорец II: 69. Дамян Христов, 34. Бранимир Костадинов, 91. Александър Ганчев, 31. Георги Вълчев, 58. Димитър Илиев, 45. Петър Караангелов, 82. Иван Йорданов, 97. Георги Чукалов, 50. Цветослав Петров, 51. Илкер Будинов, 38. Владислав Найденов

Треньор: Тодор Живондов

Локомотив ГО: 1. Християн Христов, 6. Румен Гьонов, 85. Иван Пенев, 4. Даниел Стоянов, 22. Димо Атанасов, 14. Стефан Иванов, 19. Тодор Бакърджиев, 10. Ахмед Яшар, 31. Александър Стефанов, 23. Владислав Мирчев, 11. Виктор Митев