С равенство завърши първият мач от 28-ия кръг на Първа лига. Локомотив Горна Оряховица и Нефтохимик не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1.

Двата тима започнаха равностойно двубоя. Домакините получиха шанс да открият резултата още във втората минута след удар на Владислав Узунов от фаул, но топката попадна право в ръцете на вратаря Янко Георгиев. В 9-ата пък Венцислав Христов стреля от около 22 метра, но встрани от вратата.

Първото попадение падна в 21-ата минута след контраатака на “шейховете”. Владислав Романов получи много добър пас извеждаш пас, след което направи отлично подаване към Венцислав Христов в наказателното поле, който реализира в долния ляв ъгъл на вратата на Николай Банков.

Слец гола на бургазлии, “железничарите” се активизираха. В рамките на 5 минути имаха две положения, с които да изравнят резултата. В 29-ата Рахави Кифуети получи топката на границата на наказателното поле, успя да стреля от въздуха, но Георгиев се отличи със страхотно спасяване.

След това последва корнер за домакините. Жан Амброуз успя да се добере до топката след разбъркване и шутира, но встрани от десния стълб.

Натискът на “железничарите” даде резултат в 36-ата минута. Мохамед Слим Бен Отман центрира от фаул, Янко Георгиев излезе неразчетено и се сблъска със свой съотборник. Аристоте Ндонгала чукна топката леко с глава, възползвайки се от опразнената врата.

Двата тима се оттеглиха на полувремето при резултат 1:1.

Второто полувреме не се отличи с много положения. Домакините все пак бяха по-активни на терена. Най-чистото положение за “железничарите” бе в 69-ата минута на мача. Ндонгала проби от дясно и направи отлично подавене към нахлуващия Кифуети, който стреля, но улучи левия стълб.

Бургазлии също имаха шанс да поведат, след като в 80-ата минута Галин Иванов шутира от границата на наказателното поле, но ударът му бе много неточен.

Минути преди края на двубоя, Кифуети имаше още една възможност да се разпише. Бен Отман центрира в наказателното поле, конгоанецът успя да стигне до топката и отправи удар с глава, който мина над напречната греда.

Двата тима запазиха местата си в група Б на втората осмица. Нефтохимик e трети с 27 точки, на 10 от лидера Пирин Благоевград. Локомотив ГО e четвърти с 26.

Локомотив Горна Оряховица: 91 Николай Банков, 8 Милен Желев, 5 Мартин Кавдански, 15 Жан Амброуз, 24 Юлис Обаме-Ндонг, 27 Игор Джоман, 22 Карл Мадианга, 28 Мохамед Бен Отман, 38 Аристоте Фунду, 23 Владислав Узунов, 14 Рихави Кифуите

Нефтохимик: 1 Янко Георгиев, 26 Виктор Хомей, 25 Ангел Грънчов, 3 Георги Хашев, 19 Михаел Орачев, 13 Йордан Йорданов, 20 Яни Пехливанов, 21 Мариян Огнянов, 7 Иван Вълчанов, 11 Владислав Романов, 91 Венцислав Христов