Пред селекционера Хубчев Берое и Локо ГО извъртяха хикс

Берое и Локомотив Горна Оряховица завършиха 1:1 в контролен мач, който се игра на изкуственото игрище до стадион „Берое“ в Стара Загора. Двубоят, последен за старозагорци преди подновяването на шампионата, премина при нелеки условия, като до почивката валеше сняг, който намаля и спря след нея. Сред публиката беше и националният селекционер по футбол Петър Хубчев.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, а по ирония на съдбата стигнаха до головете си в тези, които играха по-слабо. Локомотив Горна Оряховица определено се представи по-силно през първото, но изпусна доста положения пред вратата на Перниш. Старши треньорът на Берое Ферарио Спасов използва схема на игра с двама в нападение в лицето на Мапуку и Салмикиви.

Първата опасност в мача беше в 5-ата минута пред вратата на Локомотив, когато Мартин Райнов стреля от разстояние към долния десен ъгъл, но Банков успя да плонжира и спаси.

120 секунди по-късно Локомотив направи невероятен пропуск, когато Нехди се промъкна между двама играчи ан Берое, след което подаде към Кифуети, който остана сам срещу Душан Перниш. Вратарят обаче спаси.

3 минути по-късно Кифуети проби отдясно и центрира в наказателното поле на Берое, топката стигна до Нехди, който не успя да вкара, макар на голлинията да имаше само двама футболисти на старозагорци.

В 12-ата минута Жуниор Мапуку направи индивидуален пробив, преодоля няколко съперници и навлезе в наказателното поле. Там обаче той не нанесе сполучлив завършващ удар.

Берое поведе в 16-ата минута, когато Антон Карачанаков отне топката и с шут от границата на наказателното поле я изпрати в десния ъгъл покрай Банков.

Бившият играч на старозагорци Игор Джоман можеше да изравни в 26-ата. Той се опита да изненада Перниш с удар от разстояние, но вратарят на Берое внимаваше, плонжира и изби в корнер.

В 28-ата минута футболистите на двата отбора се спречкаха след фаул на Нехди и Райнов. Стигна се до сериозна разправия, но всичко приключи с жълти картони за двамата провинили се.

Локомотив организира добра атака в 37-ата минута, която завърши с хубав шут на Бен Отман. Перниш отново демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

Малко преди края на първата част Милен Желев направи хубав рейд отдясно, центрира прострелно в пеналта, а топката стигна до Нехди. Последният шутира право в десния стълб зад Перниш.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на Локомотив. В 51-ата минута Карачанаков отне топката, след което направи добър пробив и стигна до наказателното поле. Бившият играч на ЦСКА избра да стреля, вместо да търси подаване, а Банков отрази.

В 63-ата минута Атанас Зехиров направи добър набег отдясно и подаде към Жуниор Мапуку. Конгоанецът обаче се провали в опита си да нанесе завършващ удар.

Четири минути по-късно Мапуку финтира футболист на Локомотив и реши да стреля, но го стори право в ръцете на Банков.

Милен Желев от Локомотив отправи хубав шут отдалеч в 82-ата минута, като топката прелетя малко встрани от вратата на Макенджиев.

Берое можеше да стигне до втори гол в 85-ата, когато Карлос Охене отправи хубав удар от около 22 метра. Кунчев съумя да се намеси и предотврати сигурен гол.

Локомотив стигна до изравняването три минути преди края. Грешка на Веселин Пенев позволи на топката да попадне в Нехди, а той подаде към Амброуз, който останал сам срещу Макенджиев не пропусна да вкара.

Берое изпусна добра възможност в 90-ата минута. Зехиров получи в наказателното поле и бе непокрит, ала шутира над напречната греда. Локомотив пък завърши срещата с човек по-малко, след като Жан Амброуз бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА 1:1

1:0 Антон Карачанаков 16'

1:1 Жан Амброуз 87'

Берое: 12. Душан Перниш (46' -22. Благой Макенджиев), 28. Веселин Пенев, 6. Иво Иванов, 5. Асен Георгиев, 21. Венцислав Василев, 17. Антон Карачанаков (61' – 18. Атанас Зехиров),15. Георги Динков (46' – 4. Кохей Като), 7. Мартин Райнов, 23. Борислав Цонев (46' – 24. Матеас Делич), 10. Жуниор Мапуку (80' – 91. Ерик Почански), 11. Виле Салмикиви (46' – 3. Карлос Охене);

резерви: 22. Благой Макенджиев; 18. Атанас Зехиров, 3. Карлос Охене, 13. Денислав Станчев, 91. Ерик Почански, 27. Том, 19. Пламен Тенев, 20. Руси Чернаков, 4. Кохей Като, 24. Матеас Делич

Локомотив ГО: 91. Николай Банков (46' – 1. Стефано Кунчев), 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброуз, 29. Дуде Н‘Донгала, 24. Юлис Ндонг (60' – 37. Венцислав Керчев), 27. Игор Джоман (46' – 30. Карл Мадианга), 28. Слим Бен Отман (46' – 11. Тимотей Додлек), 23. Владислав Узунов, 10. Фенуше Нехди

резерви: 1. Стефано Кунчев; 18. Велимир Попчев, 33. Стефан Цонев, 37. Венцислав Керчев, 93. Георги Малинов, 77. Димитър Стилиянов, 31. Бедри Юсеинов, 11. Тимотей Додлек