На полувремето, Монтана - Локомотив ГО, 1:1 в първия плейаутен мач, в който се решава кой от двата тима ще изпадне директно и кой все пак ще запази шанс за оцеляване, като играе бараж с втория в класирането във Втора лига. Точен за Монтана бе Петър Атанасов в 18-ата минута, а Рахави Кифуети изравни за "железничарите" в 28-ата.

Домакините поведоха след гол на Петър Атанасов в 18-ата минута. След балонно центриране, вратарят Николай Банков не успя да улови, а Атанасов не пропусна да се възползва от опразнената врата.

"Железничарите" изравниха в 28-ата минута с гол на Рахави Кифуети. Аристоте Ндонгала подаде към Карл Мадианга, който с успоредно подаване намери Кифуети на далечната греда, а французинът не сбърка на празна врата.