Славия изигра силен мач при треньорския дебют на Златомир Загорчич при „белите“ и спечели категорично с 3:0 в Горна Оряховица. Двубоят бе първи полуфинален плейоф за оцеляване в Първа лига, а ефектът „нов треньор“ се усети видимо при славистите.

При това положение софиянци взеха сериозен аванс преди реванша в столицата и до голяма степен си осигуриха нов плейоф, в който ще имат шанса да избегнат баражите с тимовете от Втора лига.

Същевременно Локомотив ГО не показа с почти нищо, че може да се противопостави на своя съперник.

Славия започна мача по-активно, като още в 7-ата минута топката се озова в мрежата на горнооряховци. Гол обаче не бе зачетен, тъй като Сердеров бе в положение на засада, което се видя и от видеоповторението.

В 19-ата минута опасен удар на Стефан Велев към вратата на домакините изпрати топката все пак в аут.

Локомотив отвърна с коварно центрирана топка от Узунов, насочена към Кифуети, която нападателят на Локо ГО за малко не успя да засече с глава.

Но „белите“ стояха по-добре на терена и в края на първата част превъзходството им се увенча с хубав гол. Чудесно центриране на Иван Минчев намери главата на Ивайло Димитров и в 45-ата минута Славия взе гол аванс – 0:1.

„Белите“ можеха да реализират и втори гол в началото на второто полувреме, но ударът на Ивайло Димитров бе избит малко пред голлинията от защитник.

Славия видимо не се задоволи с гола преднина и продължи да натиска своите домакини и след почивката.

Страховит изстрел от много далеч на Владислав Узунов затрудни доста опитния Георги Петков, на стражът на „белите“ все пак изби в корнер в красив момент от мача.

В 58-ата минута удар от дъгата на Сердеров изпрати топката през ръцете на вратаря Банков във вратата за 0:2.

В 62-ата минута Славия на практика нокаутира горнооряховци. Дълга топка от Петко Христов към Ивайло Димитров изведе нападателя сам срещу вратаря и той го матира отново за 0:3.

Така Славия взе солиден аванс преди реванша и почти сигурно ще спечели плейофа с Локо ГО.

ЛОКО ГО - СЛАВИЯ 0:3

0:1 Ивайло Димитров 45, 0:2 Сердер Сердеров, 0:3 Ивайло Димитров 62

ЛОКО ГО: 91 Николай Банков, 33 Стефан Цонков, 5 Мартин Кавдански, 4 Николай Христов, 6 Атанас Фиданин, 27 Игор Джоман /64-Маинду Мадианга/, 24 Юлис Ндонг, 28 Мохамед бен Отман /75-Бедри Рюстемов/, 23 Владислав Узунов, 38 Аристоте Фунду, 14 Рахави Кифуети /Резерви: 1 Стефано Кунчев, 37 Венцислав Керчев, 8 Милен Желев, 22 Карл Мадианга, 11 Красен Трифонов, 10 Бедри Рюстемов, 77 Любомир Генчев/ Старши треньор - Александър Димитров.

СЛАВИЯ: 1 Георги Петков, 8 Божидар Васев /70-Калоян Кръстев/, 11 Георги Пашов, 13 Стефан Велков, 14 Ивайло Димитров, 15 Петко Христов, 17 Стефан Велев, 9 Сердер Сердеров /79-Китан Василев/, 27 Емил Мартинов, 66 Абуд Омар, 73 Иван Минчев /60-Георги Йомов/ /Резерви: 12 Марио Кирев, 4 Андреа Христов, 10 Янис Карабельов, 18 Данил Майков, 19 Калоян Кръстев, 33 Китан Василев, 35 Георги Йомов/ Старши треньор - Златомир Загорчич.