Отборът на Берое победи Локомотив Горна Оряховица с 4:1 в контролна среща, която бе първа в лятната подготовка и за двата отбора. Проверката се игра на помощния терен на спортна база „Берое“ пред около 1000 зрители.

Три от новите попълнения на Берое вкараха попадения в срещата. Георги Божилов се разписа в 24-ата минута за 1:0, Спас Делев в 55-ата за 3:1 и Венцислав Василев в 76-ата за 4:1.

Неофициален дебют за Берое направиха Венелин Филипов,  Божилов и Иван Коконов. В титулярния състав започна и каращият проби в отбора Георги Каранейчев. Самир Аясс пък е болен и пропусна проверката. Каращият проби при старозагорци Дамян Трифкович има лека травма и също не взе участие в мача.

Берое Локомотив - Горна Оряховица

източник: beroe.bg

Берое започна по-активно и в 7-ата минута Веселин Пенев стреля от фаул от около 22 метра, но вратарят на Локомотив Венцислав Димитров улови. Минута по-късно Станислав Костов центрира в наказателното поле на Локо Горна Оряховица, след което Елиаш с глава продължи към Иво Иванов, който отблизо стреля, а топката срещна левия стълб на вратата на Димитров.

Локомотив Горна Оряховица отговори с много опасна атака в 16-ата минута, когато Милен Желев стреля от границата на наказателното поле на Берое, като насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата, но Благой Макенджиев плонжира и спаси. Отбитата топка попадна в Радослав Байчев, но той не успя да намери очертанията на опразнената врата и стреля над напречната греда.

В 24-ата минута Берое поведе с 1:0. Георги Божилов с хубав диагонален пас намери Иван Коконов, който напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле. Станислав Костов опита да стреля от точката на дузпата, но ударът му бе блокиран, след което топката попадна отново в Божилов и той с плътен удар я изпрати в левия ъгъл на вратата на Локо Горна Оряховица.

Милен Желев направи много добър пробив, след който излезе сам срещу Благой Макенджиев и стреля, но вратарят на Берое успя да спаси в 33-ата минута.

Берое поведе с 2:0 в 39-ата минута. Иван Коконов центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив Горна Оряховица, където Иво Иванов се извиси над всички и с гллава изпрати топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Димитров.

През второто полувреме в игра за Берое влязоха новите попълнения Неманя Милисавлевич, Спас Делев и Венцислав Василев.

Локомотив Горна Оряховица намали пасива си в 52-ата минута, когато Радослав Байчев изпълни по перфектен начин фаул и с диагонален удар изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Пиргов за 2:1.

Берое обаче бързо върна аванса си и вкара трети гол в 55-ата минута. Спас Делев пресира двамата централни защитници на Локомотив Горна Оряховица, които сбъркаха, топката попадна в новото попълнение на Берое. Той злезе сам срещу вратаря на Локомотив и реализира за 3:1.

В 59-ата минута Антон Огнянов получи първият жълт картон в мача.

Локо Горна Оряховица можеше да вкара втори гол в 73-ата минута, когато Елиаш задържа твърде дълго топката в наказателното поле на Берое. Явор Генчев отне и остана сам срещу Илко Пиргов, но стражът на домакините спаси вратата си.

Берое организира много бърза атака в 75-ата минута. Жуниор Мапуку с хубав пас намери Неманя Милисавлевич, който стреля от воле, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Домакините вкараха четвърти гол в 76-ата минута. Милисавлевич центрира от фаул в наказателното поле на Локомотив. Венци Василев засече топката с глава и я изпрати в десния ъгъл на вратата на гостите за 4:1 за Берое.

В 82-ата минута Локомотив направи нов сериозен пропуска. Велислав Тодоров открадна топката, излезе сам срещу Пиргов и стреля между краката му, но Венци Василев изби малко пред голлинията.

Четири минути по-късно Спас Делев центрира в наказателното поле на съперника, където Мапуку стреля с глава, но вратарят плонжира в левия ъгъл и успя да избие топката.

Берое: Благой Макенджиев /46-Пиргов/, Венелин Филипов /46-Венцислав Василев/, Иво Иванов /46-Георги Динков/, Владимир Зафиров /46-Атанас Зехиов/, Веселин Пенев /46-Антон Огнянов/, Игор Джоман /65-Стивън Петков/, Елиаш да Силва /78-Кирил Личев/, Станислав Костов /46-Неманя Милисавлевич/, Георги Божилов /46-Георги Андонов/, Иван Коконов /46-Спас Делев/, Георги Каранейчев /46-Жуниор Мапуку/.

Локомотив Горна Оряховица: Венцислав Димитров, Денислав Мицаков, Ивайло Михайлов, Атанас Фиданин, Иван Пенев, Милен Желев, Влади Иванов, Антоний Балъков, Радослав Байчев, Николай Иванов, Красен Трифонов.

Следващата контрола на Берое е в сряда, когато футболистите водени от Петър Хубчев се изправят срещу Дунав отново в Стара Загора.