Черно море победи с 3:0 Локомотив Горна Оряховица във втората си проверка за деня. По-рано днес "моряците" се наложиха с 4:1 над Черноморец Балчик.

Черно море откри резултата в 20-та минута при първото сериозно положение в мача. Файсел Касми центрира отдясно по атаката на домакините, а Пабло Гарсия засече топката с глава за 1:0. В 28-та минута голмайсторът за Черно море Пабло Гарсия центрира от свободен удар отляво, Родриго Енрике засече топката с глава и я насочи опасно към вратата на гостите, но вратарят Християн Христов успя да спаси.

В 46-та минута Черно море удвои преднината си. След центриране от корнер на Пабло Гарсия, Влатко Дробаров засече топката с глава и вкара за 2:0. В 58-та минута Родриго Енрике проби отляво, навлезе в наказателното поле и с удар по земя вкара третия гол за домакините.

Досега по време на зимната си подготовка Черно море записа четири победи в проверките. Момчетата на Илиан Илиев се наложиха с 4:1 над Созопол и Черноморец Балчик и с по 1:0 срещу Добруджа и Ботев Враца.

Последната контрола на варненския тим преди възобновяването на първенството е на 6 февруари /събота/ срещу отбора на Созопол.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов (59-Росен Стефанов), Влатко Дробаров, Цветомир Панов (Калин Георгиев), Виктор Попов, Стефан Велев, Пабло Гарсия, Илиан Илиев, Родриго Енрике, Файсел Касми (46-Базоло), Денислав Ангелов

Съставът на Локомотив Горна Оряховица: Християн Христов, Иван Пенев, Даниел Стоянов, Стефан Иванов, Румен Гьонов, Джунейт Яшар, Петър Чалъков, Тодор Бакърджиев, Виктор Митев, Александър Стефанов, Владислав Мирчев