Отборът на ЦСКА загуби от Локомотив Горна Оряховица с 2:3 в контрола. Двубоят се игра на стадион „Локомотив“, на изключително лош терен, а домакините стигнаха до успеха в заключителните минути на срещата. Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на Ивайло Димитров – Руския.

Възпитаниците на Стойчо Младенов поведоха в резултата още в 5-ата минута, а попадението бе дело на голмайстора на тима Серджиу Буш. Румънецът бе точен от бялата точка, след нарушение срещу самия него. Буш прати топката неспасяемо под напречната врата на Рашков.

Домакините стигнаха до изравняване на резултата в 20-ата минута. След центриране от фаул пред наказателното поле на „червените“ Горанов успя да засече топката в мрежата на гостите за 1:1. Още в следващата си атака, локомотивци имаха шанс да направят пълен обрат, но късметът не на страната на гостите.

До почивката ЦСКА направи няколко пропуска чрез Жуан Фелипе и Карачанаков, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен. В последната минута на първата част, Апостолов получи втори жълт картон и съответно червен. След разбирателство между двамата старши треньори, домакините излязоха за втората част в пълен състав.

Малко след подновяването на играта през втората част, младата надежда на "червените" Радой Божилов даде нова преднина на своите. Младокът засече центрирана топка от Жуан Фелипе, който проби отлично по крилото и предостави топката на нападателя.

В заключителните минути на двубоя темпото значително падна, но домакините хвърлиха всички сили, за да стигнат до крайния успех. В 81-ата атака, домакините хванаха обраната на ЦСКА неподготвена и успяха да изравнят чрез Тодоров. Пет минути по-късно Василев осигури победата за своите с хубав удар от движение.

Локомотив ГО - ЦСКА 3:2

ЦСКА: Якуб Дивиш, Денис Причиненко, Венцислав Василев, Марин Оршулич, Антон Карачанаков, Апостоп Попов, Тони Силва, Жуан Фелипе, Стивън Съндей, Серджиу Буш и Еденилсон Бергонси.

Резервите на ЦСКА: Стоян Колев, Неманя Милисавлевич, Борис Галчев, Радой Божилов, Божидар Чорбаджийски, Кристиан Супусепа, Педро Ногейра.

Съставът на домакините: Рашков, Карапетров, Иванов, Горанов, Фиданин, Апостолов, А. Димитров, Балъков, Генчев, Смирнов и Трифонов.