Локомотив Горна Оряховица постигна втора поредна победа в първенството, след като спечели с 2:1 символичното домакинство на Локомотив Пловдив в последния мач от десетия кръг на Първа лига. Воденият от Илиан Илиев отбор допусна втора поредна загуба. Това е първи домакински успех за Локомотив Горна Оряховица от началото на сезона.

Отборът от Горна Оряховица започна по-активно мача и в 5-та минута Николай Христов центрира в наказателното поле на Локо Пд, след което Цветан Генков стреля с глава, но Илко Пиргов изби топката в корнер. Матиа Курьор отправи удар в 16-та минута, но Илко Пиргов спаси.

Локомотив Горна Оряховица поведе с 1:0 в 19-та минута, когато Матиа Курьор центрира от фаул в наказателното поле на Локо Пд, топката обаче не бе засечена от нито един играч и влетя във вратата на Илко Пиргов. Останаха съмнения за засада на Венцислав Керчев.

Локомотив Пловдив можеше да изравни резултата в 25-та минута, когато Дани Кики центрира от фаул в наказателното поле на домакините, след което Павел Виданов стреля с глава, а Николай Банков успя да спаси, след което отбитата топка се отклони и в десния стълб на вратата.

Локомотив Пловдив удвои своята преднина в 53-та минута, когато Матиа Курьор центрира от корнер в наказателното поле на гостите, Виданов не успя да изчисти топката, а я продължи към Рихави Кифуети, който с диагонален удар разстреля Илко Пиргов.

Символичните гости намалиха изоставането си в резултата в 58-та минута, когато Кирил Котев пусна отличен извеждащ пас към Мартин Камбуров, който изскочи сам срещу Банков и не пропусна да вкара.

Локомотив Пловдив организира добра атака в 71-та минута, когато Камбуров направи добър пробив, след което подаде към Кики, който обаче се подхлъзна точно в момента, когато нанесе удара и топката премина високо над напречната греда в аут.

Дани Кики бе сменен в 73-та минута, а при напускането на терена отказа да подаде ръка на старши треньора Илиан Илиев.

Веселин Марчев отправи изненадващ удар в 78-та минута, но Николай Банков внимаваше и спаси.

Локомотив Горна Оряховица можеше да сложи точка на интригата в мача в 84-та минута, когато Игор Джоман излезе сам срещу Илко Пиргов, но вместо да стреля реши да подава към Цветан Генков, което позволи на Павел Виданов да изчисти топката в последния момент.

Мартин Камбуров пропиля изключителна възможност да изравни резултата в 88-та минута, когато получи топката в наказателното поле на символичните домакини и стреля, но Николай Банков спаси.

Локомотив Горна Оряховица събра актив от 8 точки и се изкачи до дванайсто място във временното класиране, докато Локомотив Пловдив е девети с 12 точки.

Локомотив (ГО): Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански, Атанас Фиданин, Венцислов Керчев, Николай Христов (79-Йордан Апостолов), Игор Джоман, Симеон Мечев, Матиа Курьор (63-Димо Атанасов), Цветан Генков (90-Стефан Цонков), Рихави Кифуети

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Павел Виданов, Кирил Котев, Георги Вълчев, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Мартин Райнов, Дани Кики (73-Димитър Велковски), Осама Рашид (46-Димо Бакалов), Мартин Камбуров, Парвиз Умарбаев (65-Веселин Марчев)