ЦСКА-София записа победа с 2:0 над Локомотив Горна Оряховица в първия официален мач на новия наставник Едуард Йорданеску. И двата гола в двубоя паднаха през втората част, като колумбиецът Густаво Кулма откри в 66-ата минута, а Божидар Чорбаджийски оформи крайния резултат дълбоко в добавеното време на срещата.

Това бе трети успех за „червените“ на „Българска армия“ от началото на сезона, докато новакът в елита Локомотив продължава без победа в първите си пет мача в Първа лига.

Новият треньор на „армейците“ направи две промени в състава на домакините в сравнение с последния мач срещу Пирин в Благоевград, завършил при равенство 1:1. Контузеният Преслав Йорданов бе заменен от Густаво Кулма, докато Станислав Маламов отстъпи мястото си на новото попълнение Давид Симао.

Старши треньорът на гостите от Горна Оряховица Ангел Червенков също направи две промени в състава си, като изненадващо двубоя стартираха вратарят Николай Банков и Йордан Апостолов.

Срещата обаче не започна добре за домакините, които още в 8-ата минута трябваше да извършат принудителна смяна. Диого Виана получи нелепа контузия и трябваше да бъде заменен от Маламов.

В първият четвърт част на мача ЦСКА имаше териториален превес, но не успяваше да създаде особено чисти положения пред вратата на Николай Банков. Първата интересна ситуация дойде 4-ата минута, когато Симао получи топката в наказателното поле отляво и пробва прострелен пас във вратарското поле, но никой от неговите съотборници не успя да засече топката.

Малко по-късно Арсенио Нунеш също пробва късмета си с удар от близо 25 метра, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

В първите минути на мача се видя и първата тактическа промяна на Едуард Йорданеску. Капитанът Борис Галчев оперираше по-често в зоната зад нападателя, докато Давид Симао бе заел мястото му в центъра на терена.

В 20-ата минута ЦСКА стигна до нов шанс пред Банков, а в основата му бе левият бранител Антон Неделяков, който получи на фланга и центрира много добре, но защитник на Локомотив действа решително изби в корнер.

Първият опит за удар към вратата на домакините дойде в 27-ата минута и бе отправен от Симеон Мечев, но топката не затрудни по никакъв начин вратаря Георги Китанов.

Постепенно натискът на домакините се засили осезаемо, а в 36-ата минута „червените“ имаха сериозни претенции за дузпа. Арсенио Нунеш бе изведен отлично в наказателното поле, където след лек контакт с Милен Желев падна на терена. Главният рефер Никола Попов обаче сметна, че футболистът на ЦСКА е симулирал, но въпреки това не му показа жълт картон.

До края на първата част „червените“ имаха два отлични шанса, пропилени от капитана Галчев. Халфът пробва късмета си с далечен шут от близо 30 метра, но Банков се справи прекрасно и предотврати сигурен гол.

Най-чистото положение дойде в 41-ата минута. Арсенио Нунеш центрира отляво във вратарското поле, където Галчев бе оставен абсолютно непокрит, но ударът му с глава не попадна в рамките на вратата.

Второто полувреме не предложи нещо по-различно от първата част, като домакините продължиха да бъдат тимът, който по-често гледаше към противниковата врата, докато гостите предимно се отбраняваха.

Арсенио Нунеш бе близо до това да изведе своите напред в резултата в 54-ата минута, но силният му шут попадна право в ръцете на вратаря.

По-настоятелната игра на домакините все пак даде резултат в 66-ата минута, когато Густаво Кулма реализира първия си гол с „червената“ фланелка. Стойчо Атанасов проби отлично отдясно, преодоля своя противник и изведе Кулма, който пое и с мощен шут от малък ъгъл прати топката под гредата, като по този начин не остави никакви шансове на вратаря Банков.

В 82-ата минута гостите от Горна Оряховица останаха с човек по-малко, след като Димо Атанасов спря обещаваща контраатака на домакините и получи втори жълт картон.

Точка на спора на стадион „Българска армия“ сложи Божидар Чорбаджийски, който след центриране от корнер бе изпуснат от отбраната на гостите си от близко разстояние не срещна трудност да се разпише за 2:0. Веднага след това главният рефер Никола Попов даде и последния съдийски сигнал.

ЦСКА-София – Локомотив Горна Оряховица 1:0

1:0 Кулма 66', 2:0 Чорбаджийски 90+5'

ЦСКА-София: 12 Георги Китанов    , 3 Антон Недялков, 23 Александър Дюлгеров, 4 Божидар Чорбаджийски    , 2 Стойчо Атанасов, 15 Кристиан Малинов, 10 Арсенио Нунеш, 8 Борис Галчев    , 17 Давид Симао, 26 Густаво Кулма, 7 Диого Виана

Локо ГО: 91 Николай Банков, 37 Венцислав Керчев, 5 Мартин Кавдански, 30 Димо Атанасов    , 11 Красен Трифонов, 10 Янаки Смирнов, 4 Николай Христов, 8 Милен Желев, 7 Симеон Мечев, 88 Йордан Апостолов, 9 Тихомир Кънев

Стадион: „Българска армия“

Рефер: Никола Попов