Дунав Русе победи Локомотив Горна Оряховица с 2:0 като гост в двубой от 4-ия кръг на Първа лига. Головете за успеха на тима реализираха Антон Огнянов в 54-ата минута и Мирослав Будинов в 66-ата минута на срещата.

Първата част не беше много впечатляваща що се отнася до голови моменти, но имаше и няколко интересни положения.

Раденцов и Будинов тормозеха отбраната на домакините, а в 20-ата минута Раденцов стреля, но Кунчев се справи.

Трифонов с удар от въздуха опита да накаже Луков след пас на Атанасов, но топката мина встрани от вратата в 26-ата минута. Малко по-късно и Мечев не намери целта.

През втората част Дунав нанесе своя удар. В 54-ата минута Антон Огнянов матира Кунчев с отлично изпълнен пряк свободен удар, а в 66-ата минута след нескопосана намеса на вратаря на Локомотив и Мирослав Будинов влезе в голмайсторската листа.

Въпреки направените смени от наставника на Локо Ангел Червенков и опитите на тима да създаде опасности пред вратата на Дунав, горнооряховския тим не стигна дори до попадение.

Така Дунав продължи победния си ход и вече има 10 точки като е лидер в подреждането, а Локо е с 2 точки.